Nu er det officielt på Jyllandsposten - Bøsser har kvindehjerner:
Homoseksuelle mænds hjerner er så godt som identiske med hetereoseksuelle kvinders. Denne opdagelse, gjort af neurologer, refereres i den britiske avis, The Guardian.
(...)
Scanningerne viste, at den højre hjernehalvdel hos hetereoseksuellemænd typisk er to procent større end den venstre. Lesbiske udviste en lignende assymetri – her var højre hjernehalvdel en procent større end den venstre.
Som om vi ikke vidste det: Lesbidske er altså en slags mellemting. Denne nu stadfæstede viden kan så (af dem med det rette samfundssind) bruges til at forklare mændene, at lesbiske børnemishandlere i virkeligheden er onde mænd. Problemet for de feministiske mandehadere opstår selvfølgelig den dag sammenhængen mellem lesbisme og feminisme bliver almindeligt kendt.
Comments
Indeed
June 17, 2008 by JFA, 3 years 33 weeks ago
Comment: 2735
For en stor del skal feminismen forklares ved lesbiske misundelse af rigtige mænd.
I kan ikke slå os ihjel, vi er... ?
June 17, 2008 by Rolf Rasmussen, 3 years 33 weeks ago
Comment: 2737
Den opdagelse vil uden tvivl give dem noget at tænke på.