
Har I lagt mærke til, hvordan porno efterhånden, i det omfang det stadig sendes på tv, er blevet et kompromis, hvor man ser lækre babes udfolde sig i cirka 3 millisekunder, hvorefter man skal se stodderen og den intime situation? Fra Berlingske Tidende (efterhånden blot en mere akademisk udgave af damebladet BT):
Undersøgelsens resultater viste, at heteroseksuelle kvinder ikke blev mere ophidsede af at se på nøgne mænd, der dyrker yoga, end af at se på Himalayas sneklædte bjerge.
Det, der virkelig betyder noget, viste det sig, var sensualiteten i videoklippene. Når klippene viste par, der dyrkede sex, så steg ophidselsen hos forsøgskvinderne. Men om de elskende par var en mand og en kvinde, to kvinder eller to mænd var lige meget.
(...)
Undersøgelsen viste i øvrigt også, at kvinder blev en smule ophidsede af at se på to chimpanser, der parrer sig. Mens mænd overhovedet ikke reagerede
Jeg ved ikke hvad de lærer i skolen idag, men da jeg gik i skole var de 2 køns afgrundsdybe forskellighed en hemmelighed.
En kvindelig ven eller ligemand? Give me a break!
Comments
Naturligvis
June 17, 2008 by Rolf Rasmussen, 3 years 33 weeks ago
Comment: 2736
Det afhænger jo af måden, de er nøgne på. Feminister og latente romanbladslæsere kan angiveligt blive helt ekstatiske ved at se på mænd, der vugger med hofterne.
Kopuleringshyl
June 24, 2008 by Rolf Rasmussen, 3 years 32 weeks ago
Comment: 2741
De seneste videnskabelige undersøgelser viser da også, at chimpansehunner, der tror, at de aflyttes af dominerende hunner, undertrykker deres kopuleringshyl.
Apropos kopuleringshyl.
June 24, 2008 by Rolf Rasmussen, 3 years 32 weeks ago
Comment: 2742
Efter sigende skulle der være gode chanser for at opleve fænomenet på Topkvinder.dk