Skip to main content

Sponsorer


Mor tvang sønner til sex

September 18, 2009 by JFA

I feministernes verden (som det blandt andet ses i kommunisten og feministen Stieg Larssons "værker") er det altid kun mænd, der krænker seksuelt - og altid kun piger og kvinder, der bliver krænket. I deres verden er faderen den onde.

I den virkelige verden ser tingene som bekendt noget anderledes ud. Et sted mellem 20 og 30 procent af seksuelle krænkelser mod børn begås faktisk af det kvindelige køn. En aktuel sag:

En mor på 42 år og en stedfar på 47 år fra Videbæk er ved retten i Herning blevet idømt tre år og ni måneders fængsel for grove seksuelle overgreb mod parrets tre sønner.

Moren skulle blandt andet have truet de to ældste sønner med, at de ville komme på børnehjem, hvis ikke at de indvilgede i at have sex med hende.

For det første er det ikke parrets tre sønner, som journalisten fejlagtigt skriver. Der er tale om en stedfar.

Udover, at moderen her en hovedkrænker, er det værd at hæfte sig ved, at stedfaderen deltager i krænkelserne.

Et barn der lever med en stedforælder er langt mere udsat for overgreb end et barn der lever med begge sine biologiske forældre.

Feminister kan godt lide at fortælle om, hvor mange fædre der krænker deres børn, men de glemmer som regel lige at dfortælle at der oftest er tale om stedbørn. Og da feministerne selv er skyld i at flere og flere skilles og finder sammen med nye partnere hele tiden, må feministerne vel også stå ved et medanvar for samfundsudviklingen, men det vil de ikke. Kun når det er noget godt der skal fortælles. Så vil de straks frem foran kameraet.

Se, nu er det sådan et kvinder smider den biologiske far på porten meget ofte i det her samfund. Ind kommer så en anden der ikke har samme interesse i at beskytte barnet.

Den biologiske far vil næppe have tilladt dette at ske.

Et sygt samfund. Et samfund som er i opløsning som følge af feminismen.

http://www.metroxpress.dk/dk/article/2009/09/16/16/4241-83/index.xml

Comments

Interessant bemærkning

September 18, 2009 by Rolf Rasmussen, 2 years 35 weeks ago
Comment: 4029

I en samtale med en lærer fortalte en af drengene, at man sagtens kunne være kæreste med sin mor og at ’man knepper hende’.

Drengen ville åbenbart ikke ane, at der var noget galt i det, hvis andre ikke fortalte ham, at det var skandaløst.
Mon det samme gør sig gældende for piger?

Bemærkningen burde få enhver ligestillingsminister til at sætte spørgsmålstegn ved motivet bag feministernes bestræbelser på at incestforurene æteren.

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes