Skip to main content

Luderkønnet

August 21, 2010 by kimpo

Flere kvinder tager nyt job: Porno på nettet:

Firmaerne beholder typisk 35 eller 40 procent af pigernes løn. Dermed kan Cam4You efter eget udsagn give pigerne et rigtigt godt tilbud:

Med en minutpris på 25 kroner og en betaling på 35 procen til firmaet, kan en pige tjene 41.785 kroner på to timers arbejde om dagen.

Pigerne bestemmer selv, hvornår og hvor meget de vil arbejde, men det er ikke kun de helt unge piger, der takker ja til jobbet.

"Det spænder lige fra konen på 50 til de helt unge piger på 18 år. Men hovedvægten af pigerne er ret unge," siger Svend Ørum.

Strip i stuen

25-årige Laura, som ønsker at være anonym i denne artikel, har været webcam-pige i lidt over et år. Hun er glad for den gode profit i branchen.

Kan det blive mere sygt?

Comments

Næppe, men man kan aldrig vide!

August 21, 2010 by Ragnar, 2 years 13 weeks ago
Comment: 6867

Tænker på diverse artikler og undersøgelser der er lavet om psykiske problemer blandt prostituerede, men orker ikke at lede dem frem.
Vi ved at den menneskelige psyke er formet færdig engang midt i tyverne for mænd, lidt tidligere hos kvinder.
Det bliver helt umuligt at gøre unge kvinder med den slags erfaringer og oplevelser til gode mødre og hustuer.
Derfor må vi nok anse denne del af udviklingen som vores nationale dødskramper.

Dekadence ?

August 22, 2010 by Rolf Rasmussen, 2 years 13 weeks ago
Comment: 6868

Internettet har udvidet repetoriet af aktionsmuligheder.
Aktiviteten sætter begrebet børnelokkeri i et nyt perspektiv.

De lykkelige ludere

August 22, 2010 by Hammerschmidt, 2 years 13 weeks ago
Comment: 6869

Som sådan er der jo intet nyt i kvindernes velvilje til at vise tingene frem mod betaling. Hele modebranchen er jo et eksempel derpå. Og hele internettet vrimler jo med diverse pop-up reklamer og bannerreklamer med halv- eller helnøgne kvindekroppe. Og det værste er vel, at uanset hvor mange hunner, der er blevet millionærer på at smide kludene og uanset hvor mange velvillige teenagepiger, der står i kø for at komme til at sælge sig selv, så vil størsteparten af kvinderne stadigvæk mene at det er mændenes skyld, fordi de prsser kvinderne til at gøre det ved at fastlåse dem i den traditionelle "kønsopfattelse" i samfundet.

Mod idioti kæmper selv guderne forgæves.

Måske er pointen

August 22, 2010 by kimpo, 2 years 13 weeks ago
Comment: 6870

at de kan sælge så lidt for så mange penge, fordi så mange mænd har så svært ved at få mere billigere. Udover at reklamere for kvindekønnets ynkelige dobbeltmoral, er det også en triumf for dem der vil have mandekønnet ned på alle fire. De ægte nyfeminister, altså dem der ikke vil kaldes feminister men prædiker fri dekadence til dem som har sexappellen i orden (i debatland bl.a. Mie Haarder og Damefrokosten samt diverse luder- og erotikhyldest-blogs), må se dette som en sejr. For mænd som (af)art, er det snarere vækkeuret der kalder ind til "the last stand"..

Enig

August 22, 2010 by Ragnar, 2 years 13 weeks ago
Comment: 6871

Feministernes sejr er Fædrelandets dødskramper.

Enten akcepterer vi eller så skal kvinderne indhegnes og kontrolleres.

En vanskelig opgave

August 24, 2010 by Rolf Rasmussen, 2 years 13 weeks ago
Comment: 6874

Enten akcepterer vi eller så skal kvinderne indhegnes og kontrolleres.

Uden luftstøtte fra FN, EU, regering og Dansk Journalistforbund kan det være sin sag bare at bygge potemkinkulisser.

August 24, 2010 by Pierre, 2 years 13 weeks ago
Comment: 6876

Så mens mænd generelt anklages for at være lede svin som udnytter stakkels prostituerede, så scorer "ofrene" kæmpesummer uden så meget som at være i nærheden af en mand.

Jeg er ligeglad med om kvinder vælger at ernære ved prostitution eller net-porno, man kan bare ikke samtidig fremstå som offer.

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes